Odată cu Învierea se nasc pacea, iubirea, sinceritatea, gândul bun.
Este ziua în care iertăm şi dăruim, ne bucurăm și ne oprim din mersul nebun al evenimentelor. Fiindcă Spiritul Paștelui este mai puternic în aceste zile.
Să fim recunoscători că avem o Înviere sacră care ne aduce SPERANȚA.
Paște Fericit tuturor, cu belșug în case!
Societatea Axy Olt cherestea Oltenița
”Că la Tine este izvorul vieţii, întru lumina Ta vom vedea lumină.”David în Psaltirea, psalmul 36, versetul 9
Lasă un răspuns