2 comentarii

  1. Arborii sunt bătrâni! Daca o creanga se va rupe si va lovi un copil sau un bătrân , tot pe primar o sa dam vina. De cand nu s-a mai facut ceva in orasul acesta? In port nu se poate face nimic , pentru ca a fost cedat autoritatilor din Giurgiu , de domnul Milescu Costinel, stadionul a fost recumparat de la Indieni care acestia la randul lor l-au achizitionat de la fostul primar Milescu Costinel! In comparatie cu celalat Milescu , Tone se zbate pentru oras . A deschis proiectul ” Casa de cultura” de la parc . A asfaltat , a facut parculete , a ridicat o scenă! Pe cand domul Milescu a asfaltat in ultimele 2 sap de mandat strazile de la sc 4 si se vede cat de bine au fost asfaltate ca ai groapa din 2 in 2 metrii!

  2. Arborii nu sunt bătrâni deloc. Scopul este altul acolo, pe care dumneata nu-l știi, ești doar o unealtă. Unii doar îi faceți pe plac stăpânului. Asta e motivația puerilă a unui fost condamnat care a avut noroc cu un partid la fel ca el, cu votanți la fel ca partidul. Se va sfârși cu minciunile într-o zi, cu aranjamentele politice, cu pomenile electorale din bani murdari pe care tot noi le suportăm, se va sfârși într-o zi și cu cine vă crede, cu pupăcioșii de ghiuluri și de pantofi cu moț din lac. Atunci să vă văd pe cei care nu veți mai avea cât și cum minți și cât și cum folosi camuflaje. Până atunci mințiți că asta vă ține în viață și agățați de banii publici prin grija celor cărora le faceți servicii. Nu Milescu a cedat terenuri din port, Milescu a vrut să înceapă un port turistic dar au venit bombardieri ca voi, neamuri proaste și mincinoși ca voi, acel USL, adică PNL și PSD aceeași mizerie, care ați distrus tot de jos până sus. Și cum să distrugeți și voi? Mințind și derutând fraierii, că doar ăia vă mai cred. APDF Giurgiu are ce are acolo datorită PSD, datorită lui Ștefan, nu cel Mare, ci cel mic. Stadionul nu a fost recumpărat, a fost dat cu sprijinul unor consilieri de doi lei și trădători, în schimbul unor terenuri, care terenuri sunt mult mai prețioase decât acareturile voastre vechi, cum e stadionul. Dar prostul vostru care alege nu știe, doar rânjește. Casa de cultură este un proiect furat de la fostii edili cu care se bate-n piept un țărănoi. Și ce mai clădire, dată CNI pentru construcție dar cu multe semne de întrebare. Acolo s-au șmecherit niște chestii. A asfaltat ce? Aa da. Am văzut, deja totul crapă sau se lasă. Să spună cum a găsit treaba de-a gata de la fosta administrație, inclusiv bani. Sunteți bolnavi băi nene, bolnavi grav. Și în stare să dați foc la tot ca să se șteargă adevărul și să crească minciuna și ticăloșia pe locul ars. Comentariul tău, Alexandru Florinel sau cine-oi fi de fapt, este un comentariu de copil de clasă pregătitoare.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*