Olteniţa Info

Adevarul te eliberează de robie-site susținut și de românii de pretutindeni

  • Acasa
  • Arhiva
  • Contact
  • Istoric
  • Oferta publicitate

Percheziții la cei care dețin materiale pirotehnice

14 decembrie 2020 Administrator site Actualitate, Local, Local, Social 0

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași efectuează percheziții la mai multe persoane fizice și juridice bănuite că dețin și comercializeză bunuri de natură pirotehnică.

Luni, 14 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași, efectuează un număr de trei percheziții domiciliare și trei controale la societăți comerciale, atât la persoane fizice, cât și juridice, bănuite că ar deține și ar comercializa bunuri de natură pirotehnică.

Totodată, în această perioadă, polițiștii acționează  în scopul creșterii siguranței cetățeanului, prin activități de prevenire, identificare și combatere a evenimentelor negative generate de nerespectarea prevederilor legale care reglemenetează deținerea, comercializarea, importul, depozitarea și folosirea articolelor pirotehnice de către persoanele fizice și juridice .

Anterior

Pastila de gramatică

Următor

Dosar penal unui bărbat care ar fi întreținut raporturi sexuale cu o ovină

Editorial

Dumnezeu nu face politică și nici preoții cu har nu pupă demagogi în fund

Drepturi de autor © 2026 | Temă WordPress de MH Themes