Agent șef de poliție Marcu Marius și agent Chiriță Cristian Ștefan au fost informați la postul de poliție Dichiseni de faptul că la ieșirea din localitatea Dichiseni, o femeie se află pe marginea unei fântâni părăsite.
Polițiștii s-au deplasat imediat la fața locului, găsind lângă fântână o pereche de încălțăminte din plastic, iar în interior se vedea trupul unei persoane. Au fost anunțați specialiștii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Barbu Știrbei Călărași, luându-se măsuri de fluidizare a traficului rutier pentru o intervenție cât mai promptă a echipelor prezente.
Astfel, s-a reușit scoaterea la suprafață, în viață, a unei femei de 53 ani, din comuna Dichiseni, județul Călărași.

Lasă un răspuns